Тут представлено 50 корисних кулінарних порад. Це мала частина тих порад, які існують. Ми по мірі можливості будемо додавати. Ці кулінарні поради стануть вам у нагоді на всі випадки життя.
1) Курку потрібно виймати з відвару перед самою їжею, не даючи їй обсохнути, інакше вона буде менш смачною.
2) Щоб кипляче масло не разбрызгивалось по плиті, треба покласти в жаровню, перед тим як поставити її на вогонь, шматочок хліба.
3) Якщо пекти картоплю в шкірці, слід помити його з допомогою щітки, прополоскати чистою водою, і шкірка буде готовою.
4) Перед смаженням рибу потрібно обваляти в сухарях або борошні, змішаної з тертим сиром.
5) Щоб печінка була м'якше, потримайте її за 2-1,5 години до приготування в холодному молоці або чистій воді
6) При чищенні слизькою риби можна опустити пальці в сіль - це полегшить працю.
7) Щоб бульйон вийшов смачним його потрібно варити на повільному вогні.
8) Для даного типу зберігання м'яса необхідно приготувати міцний розчин оцтової кислоти, промокнути їм ганчірку або рушник, і щільно обернути полотном м'ясо. Підготовлене до зберігання зазначеним способом м'ясо поміщають в каструлю з кришкою або іншу закриту посуд. Перед вживанням, м'ясо ретельно промивається холодною водою.
9) Щоб бульйон не втратив свій смак і аромат не слід класти багато овочів.
10) Очищені гриби не почорніли, їх кладуть у підсолену воду, додавши в неї трохи оцту.
11) Щоб, не розбиваючи шкаралупи, дізнатися, сире яйце або варене, можна спробувати обертати його на столі, як дзига, навколо осі. Варене яйце буде обертатися, а сире, зробивши один-два оберти, зупиниться.
12) зберігати м'ясо поза холодильника? М'ясо нарізати великими шматками, натирається сіллю і зберігати в скляній або глиняному посуді з кришкою.
13) Щоб м'ясо не підгоріло у духовці, налийте на протвень трохи води, або поставте в духовку жароміцний посуд з водою.
14) Як вибрати потрібне м'ясо? Якщо ви збираєтеся приготувати страву східної кухні вашим вибором повинна стати баранина.
15) Морожений ріпчасту цибулю можливо зробити свіжим, якщо заморожену цибулину помістити на декілька годин в холодну воду. З досвіду знаю, що смак у такого лука буде практично як у свіжого.
16) Сухі вироби з тіста зберігаються тривалий час, якщо їх покласти в бляшану коробку, щільно закрити і тримати в прохолодному приміщенні.
17) Кавові зерна можна розмелювати ні занадто дрібно, не дуже крупно. Надто дрібно розмелений кава проходить через фільтр і напій стає мутним, а крупно розмелений кава повільно настоюється і втрачає аромат.
18) Перевірити, чи достатньо розігрівся жир для смаження пиріжків можна, капнувши в нього 2-3 краплі води, якщо вони випаруються з поверхні жир готовий, якщо підуть на дно, значить пиріжки опускати рано.
19) хочуть обсмажити сосиски, то спочатку знімають з них штучну оболонку, а потім кладуть їх цілими або розрізаними вздовж на розігріту з олією сковорідку. Красиво виглядають сосиски, якщо перед тим, як смажити, хрестоподібно надрізати їх кінці.
20) Пліснявіння варення відбувається в тих випадках, коли цукру покладено менше норми або варення недоварено. Крім того, при розфасовці у вологу тару відбувається розбавлення цукрового сиропу, внаслідок чого послаблюється консервуючий дію цукру, на поверхні варення з'являється цвіль і варення псується. При виявленні цвілі банку з варенням треба відкрити, а цвіль (плівку) обережно і ретельно видалити, після видалення цвілі банку треба знову закупорити і варення пустити в ужиток у першу чергу.
21) Рис вийде білим і смачним, якщо у воду додати трохи оцту.
22) Молоко не втече, якщо краї каструлі змастити маслом.
23) А щоб молоко швидше закипіло і не пригоріло, можна покласти у нього трохи цукру.
24) Якщо картопля вариться в «мундирі», проколіть шкіру в декількох місцях - він не розсиплеться.
25) У посуд з сіллю покладіть кілька рисових зерняток або листок промокальним папери - це захистить сіль від вологи й появи грудок.
26) Відварна курка буде смачніше, якщо, вийнявши її з бульйону, ви посоліть її, а потім покладіть в іншу каструлю, накривши кришкою або рушником.
27) Круто замішане тісто не буде прилипати, якщо його розгортати пляшкою, наповненою холодною водою.
28) Кислий сир змішайте рівною кількістю свіжого молока і залиште на ніч. Потім, відкинувши на друшляк, дайте молоку стекти і покладіть сир під прес. Він стане ніжним і приємним на смак.
29) Сушені гриби потримайте кілька годин у молоці, додавши в нього трохи солі. Вони стануть зовсім як свіжі.
30) Щоб риба краще очистилася, обдайте їх окропом - луска зніметься дуже легко.
31) Замішуючи тісто, не висипайте борошно в рідину, а навпаки, рідина поступово, тонкою цівкою вливайте в борошно і перемішуйте.
32) Горох і квасоля погано розварюються в жорсткій воді, тому промиті горох і квасолю необхідно замочити з вечора в холодній воді (краще кип'яченою) і в цій же воді варити. Солити в майже готовому вигляді.
33) Варену ріпу легше очистити, поки вона ще не охолола.
34) Якщо сир дуже кислий, можна змішати його з рівною кількістю свіжого молока і залишити на 1 годину. Потім відкинувши на марлю, покладену на друшляк, дати стекти молока і покласти сир під прес. Сир буде некислим і свіжим. Використане при цьому молоко можна потім використати для приготування млинців, тіста.
35) Щоб освіжити зелень, її корисно покласти на 1 годину в холодну воду, в яку додана 1 столова ложка оцту.
36) Зберігати бульйон навіть в холодильнику потрібно тільки процідженим. Для зберігання бульйон переливають в скляну банку або в супову миску, посуд з бульйоном покривають шматочком чистої марлі.
37) При варінні варення з плодів з недостатньою кислотністю, наприклад, груш, айви, корисно додавати 1,5 г (1/4 чайної ложки лимонної або виннокам'яної кислоти на 1 кг цукру.
38) При обсмажуванні порційних шматків м'яса не рекомендується закривати посуд кришкою, так як в цьому випадку пар не випаровується, а осідає на м'ясі і надає йому смак тушкованого, а не смаженого.
39) Щоб картопля не був жорстким, в розсольник його потрібно класти до огірків.
40) Щоб визначити готовність вареної риби, треба увіткнути в неї сірник. Якщо сірник легко входить в м'якоть, страва готова.
41) Щоб варена буряк вийшла соковитою і смачною, її треба відварити, не очищаючи шкірки і не зрізуючи корінців.
42) При приготуванні салату не змішуйте холодні продукти з теплими, такий салат швидко зіпсуватися чи скисне
43) Бочки з-під риби не можна використовувати для інших продуктів.
44) М'ясо краще солити і смажити безпосередньо перед подачею на стіл. Навіть нетривале зберігання смаженого м'яса погіршує його смак.
45) Якщо сир дуже кислий, можна змішати його з рівною кількістю свіжого молока і залишити на 1 годину. Потім відкинувши на марлю, покладену на друшляк, дати стекти молока і покласти сир під прес. Сир буде некислим і свіжим. Використане при цьому молоко можна потім використати для приготування млинців, тіста.
46) Щоб легше очистити картопля, зварений у шкірці, відразу ж після варіння треба облити його холодною водою.
47) Оселедець буде ніжною і менш солоною, якщо її вимочити в міцному настої чаю або в молоці.
48) Соліть і заправляйте овочевий салат безпосередньо перед подачею на стіл, інакше овочі виділять багато соку. Винятком є деякі салати (наприклад: оселедець під шубою, олів'є) яким необхідно просочитися.
49) Будь-яке варення краще варити в кілька прийомів. Залити гарячим сиропом ягоди або фрукти, нагріти до кипіння. Варити 5-7 хв і залишити "відпочивати" на 8-10 год. Потім повторити 3-4 рази.
50) Якщо немає холодильника, то в спекотні дні молоко можна зберігати 2-3 доби, якщо його кип'ятити вранці і ввечері. Посуд з молоком треба залишати відкритою, поки вона не охолоне.