Запах випічки - це щось незрівнянне, тонке і дуже ароматне, його не переплутаєш ні з чим, він несе в собі солодкі спогади і яскраві емоції. Звичайно, зараз тісто для приготування випічки і всяких смакоти можна легко придбати в найближчому супермаркеті, але кожна поважаюча себе господиня повинна сама вміти справлятися з такою непростою справою.
Так, замісити хороше і якісне тісто, з якого потім вийде смачна і ніжна випічка, не так вже просто, для цього потрібні певні навики, теоретичні знання, а також знання деяких важливих хитрощів приготування.
Найкраще тісто
Начебто б, що тут складного, змішай борошно і воду, додай основні інгредієнти, які зазначені в рецепті, і все вийде. Але, виходячи з досвіду більшості господинь, не все так просто, за рецептом слідував, а випічка, наприклад, вийшла занадто жорстка, не підрум'янилася або, навпаки, згоріла. У чому ж справа? Як правильно приготувати тісто, щоб пиріжки та булочки виходили, як на картинці, а за смаковими якостями не поступалися творам професійних кухарів?
Звичайно, якість тесту безпосередньо пов'язано з якістю продуктів, з яких воно замішується, особливо від борошна, так що краще всього використовувати борошно вищого сорту.
Складність буде залежати від того, що ви в результаті хочете отримати - пиріжки, млинці, бісквіти або вафлі. Адже тісто буває різних видів, в залежності від фінального страви: воно буває рідкий і густий, а густе, у свою чергу, може бути дріжджовим або прісним, здобним або не здобним.
До речі, є ще один важливий фактор, хтось вірить, хтось ні, але вважається, що тісто любить добрі думки і світлу душу, тому приступаючи до готування такого кулінарного виробу, необхідно очистити свою голову від поганих думок і зайнятися тестом з гарним настроєм.
Якщо ви дійсно налаштували себе на потрібний лад, то фінальна випічка вийде неймовірно смачною і красивою!
Поради для приготування ідеального тіста
Саме перше і головне правило - перед випічкою просіваємо борошно. Це робиться не тільки для того, щоб прибрати всілякі грудочки і смітинки, а в більшій мірі з метою збагачення борошна киснем. Це допоможе вашій випічки вийти повітряної і пишною.
Не забувайте дотримуватися черговість, в першу чергу заливаються рідкі продукти, а вже за ними йдуть сухі. Тобто спочатку вода або молоко, а потім вже мука, при додаванні нового інгредієнта важливо все ретельно перемішувати.
Завжди поводьтеся обережно з содою, переборщивши з цим інгредієнтом, можна надати випічці неприємний смак і темний колір. До речі, соду краще не додавати у тісто в сухому вигляді, а розводити її в воді і вже в такому вигляді надсилати в суміш продуктів.
При замішуванні пісочного тіста рекомендується змішувати борошно з іншими продуктами не більше ніж протягом двох-трьох хвилин, інакше тісто виходить «затягнуте», а самі вироби - жорсткі і грубі. Щоб пісочне тісто вийшло повітряним і розсипчастим, його необхідно замісити з рослинним маслом, а щоб під час випікання не виступав жир, його необхідно трохи остудити, перш ніж відправляти в тісто.
Якщо ви вирішили приготувати прісне тісто, то вам знадобиться масло вершкове, яке краще, перед додаванням в загальні інгредієнти, добре розім'яти, щоб воно стало однорідне і м'яке. Але тут головне не перестаратися, якщо використовувати занадто м'яке масло вершкове, то тісто може вийти непов'язаним, а на дотик - жирним.
Тісто дуже легко вбирає в себе сторонні запахи і смаки, тому замішувати його потрібно в ідеально чистій посуді, яка не супроводжується неприємними присмаками.
Якщо ви зібралися приготувати дріжджове тісто, але сумніваєтеся в якості дріжджів, то їх легко можна перевірити. Для цього достатньо опустити їх у чашу з теплою водою, якщо дріжджі потонули і не спливають на поверхню, то їх не можна використовувати.
Як правильно вимішувати тісто?
Для того щоб тісто як можна менше прилипало, необхідно перед замісом гарненько руки вимити з милом, а потім промокнути їх у соняшниковій олії.
Для того щоб тісто не прилипало до столу при розкачування, то спробуйте його посипати борошном, і якщо це не допомагає, то відправте його ненадовго в холодильник, а потім розкачайте його між фольгою.
Буває і так, що тісто починає розвалюватися при розкачування, щоб не мучитися, додайте в тісто молока або вершків, потім все швидко розмішайте і промесите.
Як правильно приготувати пісочне, листкове і бісквітне тісто?
Пісочне тісто
Пісочне тісто може стати основою для створення таких ласощів, як торти, кошики, печиво та інші солодощі. Для його приготування вам знадобиться:
- борошно - 2 склянки;
- ванільний цукор -10 г;
- яйце - 1 шт.;
- цукор -100 г;
- масло вершкове-200 г;
- сіль за смаком.
Просіваємо борошно, вибираємо простору ємність, викладаємо в неї борошно і розм'якшене масло. Потім додаємо цукор, щіпку солі, ваніль і починаємо «рубати» суміш за допомогою ножа. Виходить не дуже однорідна маса, в яку вбиваємо свіже яйце, все ретельно перемішуємо ложкою, а потім переходимо місити руками. Тісто треба вимісити до однорідної консистенції, на 20 хвилин відправляємо його в холодильник, після чого можна приступати до випічки.
Листкове тісто
Напевно, багато хто люблять слоечки з м'ясом або вишнею, так от їх зовсім не важко приготувати вдома, але для них вам знадобиться листкове тісто. Для його приготування:
- борошно-500 г;
- яйце - 1 шт.;
- масло вершкове -300 г;
- 1 ст. ложка оцту;
- щіпка солі.
Просіваємо Борошно, масло необхідно попередньо охолодити. Охолоджене масло ріжемо на невеликі шматочки, додаємо їх до борошна і продовжуємо їх «рубати» ножем разом з борошном. У підсумку виходить олійно-борошняна суміш крихт, яку додаємо півсклянки холодної води, яйце, оцет, висипаємо сіль, все ретельно розмішуємо і замішуємо. Звертаємо тісто в кулю, кладемо його в целофановий кульок, відправляємо на годину в холодильник. По закінченню часу розділяємо тісто, змащуємо його яйцем і відправляємо в духовку.
Бісквітне тісто
Для його приготування вам знадобиться:
- пшеничне борошно -100 г;
- цукор - 1 склянка;
- яйце - 10 шт.;
- картопляна борошно -100 г;
- 0.5 порошку ванільного цукру.
Відокремлюємо жовтки від білків, натираємо їх до пишної маси спільно з цукром і ваніліном. В отриману масу додаємо борошно, все ретельно перемішуємо, паралельно з цим збиваємо білки до утворення пишної піни, яку також відправляємо в заздалегідь отриману суміш. Змащуємо форму жиром і присипаємо борошном, потім викладаємо в неї тісто, воно повинно зайняти не більше ніж на 3/4 форми. Тісто відправляється в не дуже гарячу духовку, де воно має простояти близько 20-25 хвилин.
Ми пропонуємо вашій увазі найбільш поширені і перевірені рецепти приготування тіста, які можуть підійти для найрізноманітніших варіантів солодощів. Успіхів!