Як правильно приготувати різні види тіста?

Як правильно приготувати різні види тіста?

Запах випічки - це щось незрівнянне, тонке і дуже ароматне, його не переплутаєш ні з чим, він несе в собі солодкі спогади і яскраві емоції. Звичайно, зараз тісто для приготування випічки і всяких смакоти можна легко придбати в найближчому супермаркеті, але кожна поважаюча себе господиня повинна сама вміти справлятися з такою непростою справою.

Так, замісити хороше і якісне тісто, з якого потім вийде смачна і ніжна випічка, не так вже просто, для цього потрібні певні навики, теоретичні знання, а також знання деяких важливих хитрощів приготування.

Найкраще тісто

Найкраще тісто

Начебто б, що тут складного, змішай борошно і воду, додай основні інгредієнти, які зазначені в рецепті, і все вийде. Але, виходячи з досвіду більшості господинь, не все так просто, за рецептом слідував, а випічка, наприклад, вийшла занадто жорстка, не підрум'янилася або, навпаки, згоріла. У чому ж справа? Як правильно приготувати тісто, щоб пиріжки та булочки виходили, як на картинці, а за смаковими якостями не поступалися творам професійних кухарів?

Звичайно, якість тесту безпосередньо пов'язано з якістю продуктів, з яких воно замішується, особливо від борошна, так що краще всього використовувати борошно вищого сорту.

Складність буде залежати від того, що ви в результаті хочете отримати - пиріжки, млинці, бісквіти або вафлі. Адже тісто буває різних видів, в залежності від фінального страви: воно буває рідкий і густий, а густе, у свою чергу, може бути дріжджовим або прісним, здобним або не здобним.

До речі, є ще один важливий фактор, хтось вірить, хтось ні, але вважається, що тісто любить добрі думки і світлу душу, тому приступаючи до готування такого кулінарного виробу, необхідно очистити свою голову від поганих думок і зайнятися тестом з гарним настроєм.

Якщо ви дійсно налаштували себе на потрібний лад, то фінальна випічка вийде неймовірно смачною і красивою!

Поради для приготування ідеального тіста

Поради для приготування ідеального тіста

Саме перше і головне правило - перед випічкою просіваємо борошно. Це робиться не тільки для того, щоб прибрати всілякі грудочки і смітинки, а в більшій мірі з метою збагачення борошна киснем. Це допоможе вашій випічки вийти повітряної і пишною.

Не забувайте дотримуватися черговість, в першу чергу заливаються рідкі продукти, а вже за ними йдуть сухі. Тобто спочатку вода або молоко, а потім вже мука, при додаванні нового інгредієнта важливо все ретельно перемішувати.

Завжди поводьтеся обережно з содою, переборщивши з цим інгредієнтом, можна надати випічці неприємний смак і темний колір. До речі, соду краще не додавати у тісто в сухому вигляді, а розводити її в воді і вже в такому вигляді надсилати в суміш продуктів.

При замішуванні пісочного тіста рекомендується змішувати борошно з іншими продуктами не більше ніж протягом двох-трьох хвилин, інакше тісто виходить «затягнуте», а самі вироби - жорсткі і грубі. Щоб пісочне тісто вийшло повітряним і розсипчастим, його необхідно замісити з рослинним маслом, а щоб під час випікання не виступав жир, його необхідно трохи остудити, перш ніж відправляти в тісто.

Якщо ви вирішили приготувати прісне тісто, то вам знадобиться масло вершкове, яке краще, перед додаванням в загальні інгредієнти, добре розім'яти, щоб воно стало однорідне і м'яке. Але тут головне не перестаратися, якщо використовувати занадто м'яке масло вершкове, то тісто може вийти непов'язаним, а на дотик - жирним.

Тісто дуже легко вбирає в себе сторонні запахи і смаки, тому замішувати його потрібно в ідеально чистій посуді, яка не супроводжується неприємними присмаками.

Якщо ви зібралися приготувати дріжджове тісто, але сумніваєтеся в якості дріжджів, то їх легко можна перевірити. Для цього достатньо опустити їх у чашу з теплою водою, якщо дріжджі потонули і не спливають на поверхню, то їх не можна використовувати.

Як правильно вимішувати тісто?

Як правильно вимішувати тісто?

Для того щоб тісто як можна менше прилипало, необхідно перед замісом гарненько руки вимити з милом, а потім промокнути їх у соняшниковій олії.

Для того щоб тісто не прилипало до столу при розкачування, то спробуйте його посипати борошном, і якщо це не допомагає, то відправте його ненадовго в холодильник, а потім розкачайте його між фольгою.

Буває і так, що тісто починає розвалюватися при розкачування, щоб не мучитися, додайте в тісто молока або вершків, потім все швидко розмішайте і промесите.

Як правильно приготувати пісочне, листкове і бісквітне тісто?


Пісочне тісто 

Пісочне тісто

Пісочне тісто може стати основою для створення таких ласощів, як торти, кошики, печиво та інші солодощі. Для його приготування вам знадобиться:
  • борошно - 2 склянки;
  • ванільний цукор -10 г;
  • яйце - 1 шт.;
  • цукор -100 г;
  • масло вершкове-200 г;
  • сіль за смаком.

Просіваємо борошно, вибираємо простору ємність, викладаємо в неї борошно і розм'якшене масло. Потім додаємо цукор, щіпку солі, ваніль і починаємо «рубати» суміш за допомогою ножа. Виходить не дуже однорідна маса, в яку вбиваємо свіже яйце, все ретельно перемішуємо ложкою, а потім переходимо місити руками. Тісто треба вимісити до однорідної консистенції, на 20 хвилин відправляємо його в холодильник, після чого можна приступати до випічки.

Листкове тісто

Листкове тісто

Напевно, багато хто люблять слоечки з м'ясом або вишнею, так от їх зовсім не важко приготувати вдома, але для них вам знадобиться листкове тісто. Для його приготування:
  • борошно-500 г;
  • яйце - 1 шт.;
  • масло вершкове -300 г;
  • 1 ст. ложка оцту;
  • щіпка солі.

Просіваємо Борошно, масло необхідно попередньо охолодити. Охолоджене масло ріжемо на невеликі шматочки, додаємо їх до борошна і продовжуємо їх «рубати» ножем разом з борошном. У підсумку виходить олійно-борошняна суміш крихт, яку додаємо півсклянки холодної води, яйце, оцет, висипаємо сіль, все ретельно розмішуємо і замішуємо. Звертаємо тісто в кулю, кладемо його в целофановий кульок, відправляємо на годину в холодильник. По закінченню часу розділяємо тісто, змащуємо його яйцем і відправляємо в духовку.

Бісквітне тісто

Бісквітне тісто

Для його приготування вам знадобиться:
  • пшеничне борошно -100 г;
  • цукор - 1 склянка;
  • яйце - 10 шт.;
  • картопляна борошно -100 г;
  • 0.5 порошку ванільного цукру.

Відокремлюємо жовтки від білків, натираємо їх до пишної маси спільно з цукром і ваніліном. В отриману масу додаємо борошно, все ретельно перемішуємо, паралельно з цим збиваємо білки до утворення пишної піни, яку також відправляємо в заздалегідь отриману суміш. Змащуємо форму жиром і присипаємо борошном, потім викладаємо в неї тісто, воно повинно зайняти не більше ніж на 3/4 форми. Тісто відправляється в не дуже гарячу духовку, де воно має простояти близько 20-25 хвилин.

Ми пропонуємо вашій увазі найбільш поширені і перевірені рецепти приготування тіста, які можуть підійти для найрізноманітніших варіантів солодощів. Успіхів!

 

Рецепи по видам кухні

Кулінарія та здорове харчування


Кулінарне мистецтво має тисячолітню історію, яку творили як прості люди, так і майстри своєї справи. Сьогодні складно собі уявити, що колись не було культури приготування їжі, ми вже не говоримо про кулінарних рецептах. Все робилося на досить примітивному рівні - просто варилося або смажилося. Приготування їжі сьогодні вважається справжнім мистецтвом, а кулінарів цінують і знають за професіоналізм і творчість. Проводяться міжнародні чемпіонати, виставки і змагання в області, знімаються телевізійні передачі, які користуються величезним успіхом. З'являються нові технології приготування їжі, спеціальна побутова техніка, що дозволяє створювати справжні кулінарні шедеври у себе вдома. Історія кулінарії говорить про те, що і в цій справі необхідно вчитися і розвиватися. По цьому мистецтву видаються спеціальні підручники і посібники, знімається ряд телепередач. Але слава справжнього кулінара цікавить тільки тих людей, які вирішили пов'язати своє життя з цією професією. Господині більше користуються кулінарними рецептами та порадами для того, щоб радувати смачними і красиво оформленими стравами рідних і гостей. У вузькому розумінні кулінарне мистецтво - це вміння готувати здорову, різноманітну їжу таким чином.

Мистецтво кулінарії є мистецтвом приготування здорової і найсмачнішої їжі. Щоб бути здоровою, їжа повинна містити в належній пропорції всі поживні речовини, необхідні людині для його життєдіяльності та нормального розвитку. Але цього мало. Щоб бути здоровою, їжа обов'язково повинна бути смачною і задовольняти складним смаковими, нюховим і зоровим сприйняттям людини, доставляти йому найбільш приємні смакові відчуття.Не можна, отже, недооцінювати значення кулінарного мистецтва.

Науково-гігієнічні основи харчування диктують нам необхідність не зменшення, а, навпаки, збільшення кількості застосовуваних у нашому харчуванні кулінарних рецептів, не зменшення, а, навпаки, збільшення різноманітності страв і закусок.

Ніякий кухар, який поважає свою професію, не стане варити по одному і тому ж рецепту щуку і тріску, осетрину і камбалу, він не погодиться з тими, хто нав'язує йому один єдиний рецепт приготування будь-якої риби. При виготовленні страв кухар обов'язково врахує кулінарні особливості не тільки щуки взагалі, але саме сьогодні надійшла щуки і вибере саме для неї відповідний рецепт і розкладку з того багатющого арсеналу рецептів, якими така багата наша вітчизняна та світова кулінарія.

Здорове харчування - наш шлях до краси, здоров'я та довголіття.

Здорове харчування - один з найважливіших компонентів краси і здоров'я. Правильне харчування допоможе не тільки залишатися в прекрасній формі, але і дозволить почувати себе більш енергійною, легкої і працездатною. Дотримуватися здорового харчування не так вже й складно, як здається на перший погляд.

Починайте переходити до здорового харчування поступово. Знаючи основні правила харчування, кожна людина може самостійно скласти збалансований раціон, підібрати правильні продукти харчування, розробити здорове меню для сім'ї з урахуванням своїх фінансових можливостей. Для правильного і здорового харчування зовсім необов'язково купувати дорогі продукти, набагато важливіше як ви ці продукти приготуєте.

Кілька основних правил здорового харчування:
  • Використовувати в своєму раціоні різноманітну їжу. У щоденному раціоні повинні бути присутніми продукти з різних харчових груп (фрукти, овочі, ягоди, гриби, зернові та бобові культури, м'ясо, риба, птиця, молочні продукти, яйця, горіхи, жири, масла, зелень).
  • Харчуватися потрібно регулярно, їсти невеликими порціями, не рідше чотирьох разів на день. Не робіть великих перерв між прийомами їжі. Щоденне меню повинно складатися з сніданку, обіду, полудня і вечері.
  • Спробуйте приймати їжу кожен день в один і той же час, це благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. А ось від перекусів між основними прийомами їжі краще відмовитися.
  • Постарайтеся обмежити споживання солі. Замість звичайної солі використовуйте йодовану. Нехай ваші страви будуть краще недосоленными, ніж пересоленными. Вважається, що морська сіль більш корисна, ніж кухонна, оскільки вона зберігає у своєму складі багато корисних мінералів. До того ж, морська сіль більш солона, тому, при меншій кількості солі смак страв не зміниться, а організм отримає менше шкоди.
  • Споживання цукру також краще обмежити. У деяких випадках цукор можна замінити медом. Кілька ложок меду в день забезпечать організм вітамінами і мінералами, допоможуть запобігти простудні захворювання і піднімуть імунітет. Але не кладіть мед в гарячий чай, так як при нагріванні мед втрачає частину своїх корисних якостей.
  • Протягом дня намагайтеся пити більше чистої води. Вода просто необхідна нашому організму, адже він на 2/3 складається з води. Вода надає благотворний вплив на шкіру, зволожує її зсередини, живить енергією, запобігає сухості. Крім того, вода сприяє виведенню шкідливих токсинів з організму і необхідна для нормального травлення. Оптимальним вважається, випивати близько 2-х літрів чистої негазованої води в добу. Тільки не пийте багато води на ніч, а то ризикуєте прокинутися з набряками.

Здорове харчування - це в тому числі свіжі овочі і фрукти. Їжте більше свіжих овочів і фруктів. У сирих овочах міститься багато клітковини і вітамінів, які так необхідні нашому організму. Сирі овочі і фрукти підвищують швидкість обмінних процесів в организме.Но увагу, якщо у вас є протипоказання за станом здоров'я (проблеми з шлунково-кишковим трактом), свіжі овочі і фрукти можуть бути вам протипоказані. Тому краще проконсультуйтеся з лікарем.

Здорове харчування - це в тому числі і свіжі продукти. Слідкуйте за тим, щоб їжа завжди була свіжою. Краще готувати їжу невеликими порціями, ніж зварити величезну каструлю на весь тиждень. Користі для здоров'я від цього не буде. При довгому зберіганні їжі в ній починаються процеси гниття і бродіння. При покупці продуктів обов'язково подивіться, чи не минув термін придатності.

Щоб приготована їжа вийшла смачною і корисною важливо стежити за якістю використовуваних продуктів. Якщо купуєте їх у супермаркетах, дивіться не тільки на термін придатності, але і на зовнішній вигляд, запах товару. Якщо є можливість, купуйте на ринку в бабусь домашні яйця, свіжі фрукти і овочі, м'ясо. Тоді приготовлена їжа буде мати більш яскравий смак, натуральний аромат і більше користі принесе організму.

Зверніть увагу на воду, з якої збираєтеся готувати. Вода, яка тече з - під крана, занадто жорстка, вона містить багато непотрібних речовин, які негативно позначаться на приготованих продуктах. Тому треба купувати спеціальну, очищену питну воду або самостійно фільтрувати її будинку.

З чого ж почати?Щоб навчитися готувати їжу, мало одного бажання. Необхідно заздалегідь запастися силами, терпінням і ентузіазмом. Але з чого ж почати? Для початку беріть прості рецепти, добре відпрацюйте їх, щоб відчути кожен продукт окремо, знати особливості і час його приготування. Якщо у вас виникли труднощі на якомусь етапі - не соромтеся, запитайте у мами, подруги або сусідки. Можливо, їх поради вам знадобляться ще багато разів. Пам'ятайте, що ви тільки починаєте вчитися, вам потрібен великий обсяг корисної інформації: поради оточуючих, кулінарні книги.

Спробуйте набити руку на нескладних рецептах: прості гарніри, тушковане м'ясо, запечені овочі, легкі салати і супи. Тоді приготування багатокомпонентних, складних страв не буде викликати остраху, і згодом поняття «припустити», «пасерувати», «потомити» не будуть приводити вас в подив, а ви будете використовувати ці процеси з легкістю, впевнено, роблячи все на «автоматі».

Не поспішайте, не всякий продукт любить поспіх. Спочатку виконайте покрокової інструкцією приготування. Обзаведіться годинами на кухні. Це дасть можливість контролювати час готування продуктів.

Запасіться арсеналом необхідної кухонного посуду, виберіть ніж, який зручно буде лежати у вашій руці, купіть хорошу сковорідку, кілька каструль, щоб бути впевненим, що їжа до них не пристане. До того ж, якісна посуд хороша не тільки тим, що зручна, але і приготовані на ній продукти зберігають свої корисні властивості і мають гарний зовнішній вигляд. Наприклад, яєчня, приготовлена на старій сковороді, від якої ви її з працею повіддирали, або ціла, акуратна яєчня, приготовлена на сковороді з антипригарним покриттям. Естетичний зовнішній вигляд також грає роль на смак - якщо очам не сподобалися, то оцінка смакових характеристик страви значно падає.

Обзаведіться незамінними помічниками на своїй кухні - м'ясорубкою, міксером, блендером, мікрохвильовкою. Ви практично відразу зрозумієте, що без них на кухні просто не обійтися.

І пам'ятайте, що перші успіхи у самостійній кулінарії, послужать хорошим поштовхом на шляху до успіху. Тому геть нерви, поспіх і агресію.

А ми вам в цьому допоможемо. На нашому сайті«Кулінарні рецепти: готуємо смачно!»ви знайдете безліч простих та вишуканих святкових страв, для повсякденного меню. Ми пропонуємо готувати найсмачніше до сніданку, обіду та вечері, для коханих, близьких, дітей та малюків. Також виз найдете у нас багато рецептів дієтичних страв, котрі допоможуть вам схуднути. Можете скористатися розділом «Поради кулінарів», щоб дізнатися про правила або ж хитрощі мистецтва приготування різних видів продуктів.