skip to main
|
skip to sidebar
Котлети вегетаріанські з томатним чатні
Вам не подобається вегетаріанська їжа? Ви думаєте, що вона прісна, несмачна і схожа на підошву від гумового чобота? Повірте - це упередження! Щоб приготувати смачне овочеве блюдо треба докласти трохи зусиль і знати кілька секретних інгредієнтів. Наприклад, котлети вегетаріанські з томатним чатні зовсім неможливо відрізнити від м'ясних. Ароматні, ніжні і водночас злегка обсмажені, вони припадуть до смаку всім без винятку!
Інгредієнти:
Для котлет:
- Квасоля червона - 1 стакан
- Картопля - 2-3 штуки
- Сіль - 2 чайні ложки
- Шамбала мелена (пажитник) - 1/4 чайної ложки
- Гарам-масала (суміш індійських спецій) - 1/2 чайної ложки
- Асафетіда мелена - 1 / 3 чайної ложки
- Коріандр мелений - 1 / 3 чайної ложки
- Перець чорний мелений - 1/4 чайної ложки
- Борошно пшеничне просеянная - 3-4 столові ложки
- Масло топлене (Гі) - скільки знадобиться
- Вода очищена - скільки знадобиться
Для соусу:
- Масло топлене (Гі) - 1 столова ложка
- Паста томатна - 1 столова ложка
- Сіль - 1 чайна ложка (без гірки)
- Цукор - 3 столові ложки
- Вода очищена - 1,8 склянки
- Коріандр мелений - за смаком
- Асафетіда мелена - на смак
- Куркума - за смаком
- Каррі - за смаком
Інвентар:
- Каструля (місткість 3 літра) - 2 штуки
- Кришка для каструлі
- Кухонний ніж
Приготування:
Крок 1: вимочуємо квасолю.
Викладаємо на кухонний стіл потрібну кількість квасолі і перебираємо, видаляючи пошкоджені боби, а також будь-якої іншої сміття. Після перекладаємо її в глибоку миску або літрову банку і заливаємо холодною проточною водою. Вимочуємо квасолю протягом 12 годин, краще це робити на ніч.
Крок 2: готуємо і варимо квасолю з картоплею.
На наступний день скидаємо квасолю на друшляк, витримуємо в ньому 5 - 7 хвилин, щоб стекла зайва рідина, перекладаємо в глибоку противопригарную каструлю і заливаємо очищеною водою так, щоб вона була вище рівня бобових на 10 - 12 сантиметрів.
Потім за допомогою кухонного щітки ретельно промиваємо під водою картопля, кладемо його в чисту противопригарную каструльку, так само заливаємо бульбоплоди водою - вище на 5 - 7 сантиметрів і приступаємо до наступного кроку.
Включаємо 2 конфорки на середній вогонь і ставимо на кожну з каструлі з картоплею та квасолею. Час варіння цих продуктів різне. Картопля приготується в першу чергу, приблизно через 20 - 25 хвилин. Коли бульби стануть м'якими, і зубці виделки будуть входити в них без напору, перекладаємо картопельку в глибоку тарілку і охолодити до кімнатної температури.
З квасолею справа йде інакше, вона готується досить довго, залежно від сорту, але в основному на це йде від одного до двох годин. Після того як вона звариться, скидаємо бобові в друшляк з дрібною сіткою, залишаємо в ньому на 5 - 7 хвилин, щоб стекли залишки відвару, перекладаємо в глибоку миску і охолоджуємо до кімнатної температури.
Крок 3: готуємо овочеву суміш.
Через деякий час, коли відварені продукти охолонуть, приступаємо до приготування овочевої суміші. За допомогою заглибного блендера подрібнюємо квасолю до стану пюре.
Потім туди ж натираємо на дрібній тертці очищені від шкірки бульби вареної картоплі і, для того щоб котлетки не були прісними, додаємо в миску з овочами мелену шамбалу, спецію гарам-масала, мелену асафетіду, коріандр, чорний перець, сіль (її кількість можна зменшити або збільшити), а також просіяне пшеничне борошно - для в'язкості. Перемішуємо до однорідної консистенції, пробуємо на смак і, якщо треба, додаємо більше прянощів.
Крок 4: формуємо і смажимо котлети.
Тепер ставимо на середній вогонь сковороду з 2 столовими ложками топленого масла «Гі». Поки воно розігрівається, набираємо столову ложку картопляно-квасоляний суміші, кладемо її в долоню руки, формуємо круглу або овальну котлетку, викладаємо її на блюдо або суху обробну дошку і тим же способом формуємо інші.
Приблизно через 2 - 3 хвилини опускаємо в розігріте масло першу партію котлет і обсмажуємо з обох боків до рум'яної, майже темно-коричневої скоринки. На цей процес піде не більше 3 хвилин.
Коли котлетки будуть готові, за допомогою кухонної лопатки перекладаємо їх у невелику каструльку, додаємо в сковороду ще трохи олії і викладаємо в неї наступну партію вегетаріанських виробів.
Діємо так, поки не закінчиться овочева суміш, потім накриваємо каструлю кришкою, щоб котлети не охололи, і ставимо її на час в сторону.
Крок 5: готуємо соус.
Готові Котлетки пора приступати до варіння соусу. Ставимо на середній вогонь невеликий жаростійкий сотейник і вливаємо в нього пару столових ложок олії «Гі».
Через кілька хвилин, коли воно розігріється, кладемо туди мелений коріандр, асафетіду, куркуму і трохи каррі.
Спеції обсмажуємо протягом однієї хвилини, помішуючи кухонних лопаткою. За цей час вони розпустять свій приємний аромат, але не встигнуть віддати його повністю.
Далі додаємо в сотейник воду, томатну пасту, сіль і цукор. Все ретельно перемішуємо, доводимо до кипіння, проварюємо пару хвилин і вимикаємо плиту - соус готовий!
Опубліковано в:
Американська
,
Вегетаріанські страви
,
Другі страви
,
Другі страви повноцінні
,
Котлети
,
Пісні страви
Надіслати електронною поштою
Опублікувати в блозі
Опублікувати у Facebook
Рецепи по видам кухні
Кулінарія та здорове харчування
Кулінарне мистецтво має тисячолітню історію, яку творили як прості люди, так і майстри своєї справи. Сьогодні складно собі уявити, що колись не було культури приготування їжі, ми вже не говоримо про кулінарних рецептах. Все робилося на досить примітивному рівні - просто варилося або смажилося. Приготування їжі сьогодні вважається справжнім мистецтвом, а кулінарів цінують і знають за професіоналізм і творчість. Проводяться міжнародні чемпіонати, виставки і змагання в області, знімаються телевізійні передачі, які користуються величезним успіхом. З'являються нові технології приготування їжі, спеціальна побутова техніка, що дозволяє створювати справжні кулінарні шедеври у себе вдома. Історія кулінарії говорить про те, що і в цій справі необхідно вчитися і розвиватися. По цьому мистецтву видаються спеціальні підручники і посібники, знімається ряд телепередач. Але слава справжнього кулінара цікавить тільки тих людей, які вирішили пов'язати своє життя з цією професією. Господині більше користуються кулінарними рецептами та порадами для того, щоб радувати смачними і красиво оформленими стравами рідних і гостей. У вузькому розумінні кулінарне мистецтво - це вміння готувати здорову, різноманітну їжу таким чином.
Мистецтво кулінарії є мистецтвом приготування здорової і найсмачнішої їжі. Щоб бути здоровою, їжа повинна містити в належній пропорції всі поживні речовини, необхідні людині для його життєдіяльності та нормального розвитку. Але цього мало. Щоб бути здоровою, їжа обов'язково повинна бути смачною і задовольняти складним смаковими, нюховим і зоровим сприйняттям людини, доставляти йому найбільш приємні смакові відчуття.Не можна, отже, недооцінювати значення кулінарного мистецтва.
Науково-гігієнічні основи харчування диктують нам необхідність не зменшення, а, навпаки, збільшення кількості застосовуваних у нашому харчуванні кулінарних рецептів, не зменшення, а, навпаки, збільшення різноманітності страв і закусок.
Ніякий кухар, який поважає свою професію, не стане варити по одному і тому ж рецепту щуку і тріску, осетрину і камбалу, він не погодиться з тими, хто нав'язує йому один єдиний рецепт приготування будь-якої риби. При виготовленні страв кухар обов'язково врахує кулінарні особливості не тільки щуки взагалі, але саме сьогодні надійшла щуки і вибере саме для неї відповідний рецепт і розкладку з того багатющого арсеналу рецептів, якими така багата наша вітчизняна та світова кулінарія.
Здорове харчування - наш шлях до краси, здоров'я та довголіття.
Здорове харчування - один з найважливіших компонентів краси і здоров'я. Правильне харчування допоможе не тільки залишатися в прекрасній формі, але і дозволить почувати себе більш енергійною, легкої і працездатною. Дотримуватися здорового харчування не так вже й складно, як здається на перший погляд.
Починайте переходити до здорового харчування поступово. Знаючи основні правила харчування, кожна людина може самостійно скласти збалансований раціон, підібрати правильні продукти харчування, розробити здорове меню для сім'ї з урахуванням своїх фінансових можливостей. Для правильного і здорового харчування зовсім необов'язково купувати дорогі продукти, набагато важливіше як ви ці продукти приготуєте.
Кілька основних правил здорового харчування:
- Використовувати в своєму раціоні різноманітну їжу. У щоденному раціоні повинні бути присутніми продукти з різних харчових груп (фрукти, овочі, ягоди, гриби, зернові та бобові культури, м'ясо, риба, птиця, молочні продукти, яйця, горіхи, жири, масла, зелень).
- Харчуватися потрібно регулярно, їсти невеликими порціями, не рідше чотирьох разів на день. Не робіть великих перерв між прийомами їжі. Щоденне меню повинно складатися з сніданку, обіду, полудня і вечері.
- Спробуйте приймати їжу кожен день в один і той же час, це благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. А ось від перекусів між основними прийомами їжі краще відмовитися.
- Постарайтеся обмежити споживання солі. Замість звичайної солі використовуйте йодовану. Нехай ваші страви будуть краще недосоленными, ніж пересоленными. Вважається, що морська сіль більш корисна, ніж кухонна, оскільки вона зберігає у своєму складі багато корисних мінералів. До того ж, морська сіль більш солона, тому, при меншій кількості солі смак страв не зміниться, а організм отримає менше шкоди.
- Споживання цукру також краще обмежити. У деяких випадках цукор можна замінити медом. Кілька ложок меду в день забезпечать організм вітамінами і мінералами, допоможуть запобігти простудні захворювання і піднімуть імунітет. Але не кладіть мед в гарячий чай, так як при нагріванні мед втрачає частину своїх корисних якостей.
- Протягом дня намагайтеся пити більше чистої води. Вода просто необхідна нашому організму, адже він на 2/3 складається з води. Вода надає благотворний вплив на шкіру, зволожує її зсередини, живить енергією, запобігає сухості. Крім того, вода сприяє виведенню шкідливих токсинів з організму і необхідна для нормального травлення. Оптимальним вважається, випивати близько 2-х літрів чистої негазованої води в добу. Тільки не пийте багато води на ніч, а то ризикуєте прокинутися з набряками.
Здорове харчування - це в тому числі свіжі овочі і фрукти. Їжте більше свіжих овочів і фруктів. У сирих овочах міститься багато клітковини і вітамінів, які так необхідні нашому організму. Сирі овочі і фрукти підвищують швидкість обмінних процесів в организме.Но увагу, якщо у вас є протипоказання за станом здоров'я (проблеми з шлунково-кишковим трактом), свіжі овочі і фрукти можуть бути вам протипоказані. Тому краще проконсультуйтеся з лікарем.
Здорове харчування - це в тому числі і свіжі продукти. Слідкуйте за тим, щоб їжа завжди була свіжою. Краще готувати їжу невеликими порціями, ніж зварити величезну каструлю на весь тиждень. Користі для здоров'я від цього не буде. При довгому зберіганні їжі в ній починаються процеси гниття і бродіння. При покупці продуктів обов'язково подивіться, чи не минув термін придатності.
Щоб приготована їжа вийшла смачною і корисною важливо стежити за якістю використовуваних продуктів. Якщо купуєте їх у супермаркетах, дивіться не тільки на термін придатності, але і на зовнішній вигляд, запах товару. Якщо є можливість, купуйте на ринку в бабусь домашні яйця, свіжі фрукти і овочі, м'ясо. Тоді приготовлена їжа буде мати більш яскравий смак, натуральний аромат і більше користі принесе організму.
Зверніть увагу на воду, з якої збираєтеся готувати. Вода, яка тече з - під крана, занадто жорстка, вона містить багато непотрібних речовин, які негативно позначаться на приготованих продуктах. Тому треба купувати спеціальну, очищену питну воду або самостійно фільтрувати її будинку.
З чого ж почати?Щоб навчитися готувати їжу, мало одного бажання. Необхідно заздалегідь запастися силами, терпінням і ентузіазмом. Але з чого ж почати? Для початку беріть прості рецепти, добре відпрацюйте їх, щоб відчути кожен продукт окремо, знати особливості і час його приготування. Якщо у вас виникли труднощі на якомусь етапі - не соромтеся, запитайте у мами, подруги або сусідки. Можливо, їх поради вам знадобляться ще багато разів. Пам'ятайте, що ви тільки починаєте вчитися, вам потрібен великий обсяг корисної інформації: поради оточуючих, кулінарні книги.
Спробуйте набити руку на нескладних рецептах: прості гарніри, тушковане м'ясо, запечені овочі, легкі салати і супи. Тоді приготування багатокомпонентних, складних страв не буде викликати остраху, і згодом поняття «припустити», «пасерувати», «потомити» не будуть приводити вас в подив, а ви будете використовувати ці процеси з легкістю, впевнено, роблячи все на «автоматі».
Не поспішайте, не всякий продукт любить поспіх. Спочатку виконайте покрокової інструкцією приготування. Обзаведіться годинами на кухні. Це дасть можливість контролювати час готування продуктів.
Запасіться арсеналом необхідної кухонного посуду, виберіть ніж, який зручно буде лежати у вашій руці, купіть хорошу сковорідку, кілька каструль, щоб бути впевненим, що їжа до них не пристане. До того ж, якісна посуд хороша не тільки тим, що зручна, але і приготовані на ній продукти зберігають свої корисні властивості і мають гарний зовнішній вигляд. Наприклад, яєчня, приготовлена на старій сковороді, від якої ви її з працею повіддирали, або ціла, акуратна яєчня, приготовлена на сковороді з антипригарним покриттям. Естетичний зовнішній вигляд також грає роль на смак - якщо очам не сподобалися, то оцінка смакових характеристик страви значно падає.
Обзаведіться незамінними помічниками на своїй кухні - м'ясорубкою, міксером, блендером, мікрохвильовкою. Ви практично відразу зрозумієте, що без них на кухні просто не обійтися.
І пам'ятайте, що перші успіхи у самостійній кулінарії, послужать хорошим поштовхом на шляху до успіху. Тому геть нерви, поспіх і агресію.
А ми вам в цьому допоможемо. На нашому сайті«Кулінарні рецепти: готуємо смачно!»ви знайдете безліч простих та вишуканих святкових страв, для повсякденного меню. Ми пропонуємо готувати найсмачніше до сніданку, обіду та вечері, для коханих, близьких, дітей та малюків. Також виз найдете у нас багато рецептів дієтичних страв, котрі допоможуть вам схуднути. Можете скористатися розділом «Поради кулінарів», щоб дізнатися про правила або ж хитрощі мистецтва приготування різних видів продуктів.